Academya, E-öğrenmeyi CrossKnowledge içerik ortaklığıyla sunuyor.

 

CrossKnowledge, dünya çapında 12 milyondan fazla kullanıcıya eğitim sunan, çok ödüllü bir dijital öğrenme şirketi…

CrossKnowledge'nin eğitim çözümleri, öğrenme deneyimini kişiselleştirmeye ve optimize etmeye yardımcı olan yapay zekâ ve makine öğrenmesi teknolojilerinden yararlanıyor.  Bu sayede, her bir kullanıcıya en uygun ve etkili eğitim materyalleri sunabiliyor.

CrossKnowledge Fakültesi en iyi okulların akademisyenlerinden ve çok okunan yazarlardan oluşuyor.

 

 

Liderlik Sözleşmesi

 

Pek çok lider, konumlarının onlara kazandırdığı görkemli görünümden hoşlanır, ancak yapmaları gereken gerçek yükümlülüklerini yerine getirmez. Bu yükümlülüklerin tam olarak netleştirilmesi, liderlere hesap verebilir olmaları için ihtiyaç duydukları zihniyet ve davranışları kazanmalarında yardımcı olabilir. Vince Molinaro'nun Liderlik Sözleşmesi işte burada işe yarıyor. Bu eğitim, bu sözleşmenin ne olduğunu ve ona bağlı kalabilmek için neler yapılması gerektiğini inceliyor.

Beklenen sonuçlar:

  • Bir liderin zihniyetini ve davranışlarını bilmek.
  • Liderliğin sorumluluklarına bağlılık.

Planlı Bir Lider Olmak

 

Birçok kişi tamamen şans eseri lider olur, çünkü çoğu zaman yaptıkları işte yeteneklidir. Ancak teknik beceri, liderlik yeteneğiyle eş değildir, bunlar farklıdır ve hatta birbiri ile çatışabilir. Lider olmak, yetkilendirme, ilham verme ve motive etme yeteneklerini gerektirir. Ve lider olmak için tam olarak planlı bir karar vermediysen, bu eğitim bunu nasıl bilinçli bir seçime dönüştürebileceğini ve böylece ekibine nasıl daha iyi liderlik edebileceğini gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar:

  • Liderliği kişinin en önemli rolü olarak görmek.
  • Paylaşmaya hazır bir liderlik hikayesini ifade etme yeteneği.

Liderlikteki Zor İşlere Hazır Olmak

 

Liderlik kolay değildir ve bu nedenle liderler en zorlu meselelerle uğraşmaktan kaçınma veya erteleme eğilimindedirler. Örneğin, çok kabul görmeyen bir karar vermekten, sorunlu bir çalışanı idare etmekten veya endişelerini kurumdaki üst kademelere iletmekten çekinebilirler. Ancak bu tür sorunlarla doğrudan yüzleşmemek, durumu daha da kötüleştirebilir. Bu kurs, iyi bir lider olmak ve bu zorlu görevleri üstlenmek için gereken cesareti ve direnci geliştirmene yardımcı oluyor.

Beklenen sonuçlar:

Hem büyük hem de küçük liderlik sorunlarını yönetmek için daha fazla cesaret, direnç ve kararlılık sahibi olmak.

Daha iyi hesap verebilirlik ve şirketin performansına daha önemli katkı.

Birlik Oluşturmak

Ekibi için savaşan ve onu mükemmelleştirmek için çalışan bir lider olmak (her zaman kolay olmasa da) basittir. Ancak bu düşünce yapısı silolara sebep olabilir ve genellikle şirket için zararlı olabilir. Bu eğitimde, işbirlikçi ortamları ve tek şirket zihniyetini geliştirmek için çalışan bir lider olmanın neden gerekli olduğunu ve bunu nasıl yapacağını göreceksin.
Beklenen sonuçlar:
Daha işbirlikçi bir ekip.Diğer liderlerle ve iş arkadaşları ile daha iyi bağlantılar.

Liderliğine Zarar Verecek 20 Kötü Alışkanlıktan Kaçınmak

 

Evet, liderler de herkes gibi kötü alışkanlıklara meyillidir. Liderlik pozisyonundaki insanlar arasında 20 kötü alışkanlık özellikle yaygındır. Bunlar, liderleri kurumları için daha az etkili hale getirebilir ve ekip motivasyonunu yok edebilir. Liderlerin bir sonraki seviyeye geçmesini engeller. Bunları düzeltmek, liderlik yeteneklerini geliştirmede büyük adımlar atmak için basit bir yol olabilir. Bu eğitim, liderlerin kendi alışkanlıklarını belirlemelerine ve kendilerini değişime adamalarına yardımcı oluyor.

Beklenen sonuçlar:

Daha güçlü bir liderlik, daha motive bir ekip ve daha yüksek liderlik basamaklarına tırmanma şansı.

Gelişim Amaçlı Geri Bildirim İstemek

 

Hoşumuza gitse de gitmese de her gün önümüze resmi ve gayri resmi geri bildirimler geliyor. Aslında, proaktif olarak geri bildirim istemek için yapılan çalışmanın gücü hafife alınıyor. Bu eğitim, bunu yapmanın performansımızı, ilişkilerimizi ve yaşamlarımızı nasıl iyileştirebileceğini ortaya koyuyor. Ayrıca, geri bildirim isteme sürecinin mümkün olan etkili hale nasıl getirileceğini de inceliyor.

Beklenen sonuçlar:

Hızlandırılmış kişisel gelişim, daha iyi dinleme becerileri ve daha güçlü performans.

 

Geri Bildirimi Kabul Etmek ve Olumlu Yanıt Vermek

 

Hepimiz geri bildirim vermenin zor olduğu insan tipini biliyoruz. Nasıl cevap verecekler? Kızacaklar mı? Veya geri bildirimi tamamen görmezden mi gelecek? Nasıl tam tersi oluruz?  İnsanların yararlı geri bildirim vermekten çekinmediği biri olabilir miyiz? Geri bildirimi kabul eden ve ona iyi yanıt verenler, bunu diğerlerinin olumlu anlamda farklılaşmak için kullanabilirler. Bu eğitim, gerekli öz değerlendirmeyi ve verimli bir şekilde yanıt vermek için gereken stratejileri sunuyor.

Beklenen sonuçlar:

Geri bildirimi almak ve değerlendirmek

Geri bildirime yapıcı yanıt verebilmek

Gelişimine Ekip Arkadaşlarını Dahil Etmek

Kendimiz üzerinde çalışmak istediğimizde ilerlemenin en etkili yolunu bilmek zor olabilir. Kişisel gelişim planlarına bağlı kalmak da endişe verici olabilir. Neyse ki, etrafımızda kaçırmış olabileceğimiz rotalara ilişkin daha net bir görüş sunabilecek insanlar var. Onların katkılarından yararlanmak yalnızca daha büyük ilerleme kaydetmemize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha eğlenceli olabilir ve başkalarının yaptığımız değişikliklerden haberdar olmasını sağlayabilir.

Beklenen sonuçlar:

Başkalarının bilgeliğine dayanarak yapabileceğimiz iyileştirmeler konusunda daha güçlü bir anlayış.

Bu değişiklikleri yapmak için bir plan.

Bir Lider Olarak Gelişiminden Sorumlu Olmak

 

Liderler olarak kendi gelişimimizden sorumlu olmalıyız. Peki sürekli olarak geliştiğimizden nasıl emin olabiliriz? Bu eğitim, liderlikte önemli olan şeylere odaklanmamıza yardımcı olabilecek günlük bir süreci anlatıyor.

Beklenen sonuçlar:

Gelişmek için daha iyileşmiş bir hesap verebilirlik, iş yerinde daha güçlü katılım.

Daha mutlu ve anlamlı bir meslek hayatı.

Değişim İçin Mücadeleyi Göze Almak

 

Bugün herhangi bir düzeyde değişim hem devam eden bir zorluğu hem de sürekli ve hayati bir ihtiyacı temsil etmektedir. Değişim, hiç şüphesiz yüzleşmen gereken bir zorluktur- belki de şu anda yüzleşiyorsun.Bu Beceri Yolu sana, Elisabeth Kübler-Ross yas eğrisi ve diğer teknikler de dahil olmak üzere değişimden gerçek bir başarı elde etmene yardımcı olmak için etkili araçlar sağlıyor.

Beklenen sonuçlar:Kendi duygularını ve tepkilerini daha iyi anlamak.Değişimle başa çıkmak ve kendini pozitif bir şekilde programlamak için gelişmiş bir kapasite.

Çevik Olmak

Günümüzde organizasyonlar sürekli ve hızlı gerçekleşen değişimle baş etmelidir. Bugünün başarısı yarının sorunlarını doğuruyor ve organizasyonların uyum sağlaması gereken bir sürü çevresel değişiklik var. Çeviklik tüm bunların çözümüdür. Bu eğitim, çevikliği detaylarıyla ele almanı sağlar ve bir organizasyonu nasıl daha çevik hale getirebileceğini anlatır.

Beklenen sonuçlar:

Değişime karşı daha proaktif bir tutum.

Çevresel değişikliklere daha hızlı ve etkili bir şekilde yanıt verme becerisi.

Çeviklik İçin Teşvik Etmek

Organizasyonlar için çevikliğe giden yol kolay değildir; birçok psikolojik engel vardır. Bu nedenle organizasyonların çevikliği destekleyen ve yol gösteren ekip çalışanlarına sahip olması gerekir. Bu eğitim, organizasyonda çeviklik için etkili bir teşvik edici olmanı sağlayacak araçları sunmaktadır. 

Beklenen sonuçlar
Organizasyonel çevikliğe geçişte iş arkadaşlarının aynı fikirde olmasını sağlama ve değişimin önündeki engellerin üstesinden gelme becerisi.

Yapıcı Geri Bildirim Vermek

 

Kaliteli geri bildirim, büyümenin ve iş arkadaşlarının becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmanın anahtarıdır, ancak doğru şekilde yapılmalıdır. Bu eğitim, eleştiri ve yapıcı geri bildirim arasındaki farkı anlamanı sağlar ve birine sonrasını sunmanın en basit, en güçlü yöntemini gösterir.

 

Beklenen sonuçlar

İş arkadaşlarına geri bildirim vermenin değerini daha iyi anlamak.

Yararlı, saygılı ve kabul edilmesi muhtemel geri bildirimleri paylaşma yeteneği.

Mantranı Mükemmelleştirmek

 

Çoğu zaman, mükemmellik çok uzak bir hedef, sonuçsuz kalan bir hamle ya da dahiyane bir fikir gibi görülür. Burada, ekip çalışmasındaki gerçek mükemmelliğin neden bunların hiçbirini ifade etmediğini göreceğiz. Ve daha fazlasını başarmak ve bunu keyifle yapmak için işimizde ve hayatımızda daha güçlü bir mükemmellik tanımını nasıl kullanabileceğimizi göreceğiz.

 

Beklenen sonuçlar

İş yerinde ve hayatta mükemmellik anlayışı ve mükemmelliğe bağlılık.

 

İnsana Önem Vermek

 

Sert rakamlar, stratejik planlar, sistemler, donanımlar ve tesisler, bunların çalışmasını sağlayan insan kaynakları olmadan hiçbir şey ifade etmez. Ve bu, artan otomasyon ve yapay zekâ çağında daha fazla önem kazanacak. Bu eğitim, bunun neden böyle olduğunu ve en önemli kaynağımızın doğru bir şekilde değerlendirilmesi için organizasyonlarımızda yapmamız gereken pratik konuları inceliyor.

 

Beklenen sonuçlar

İnsanlara değer vermenin faydalarını anlamak.

Bunu yapmamızı sağlamak için kullanışlı bir araç seti.

İnovasyonda Mükemmellik

 

Bazı ekiplerin yenilik yapmasına, bazılarının ise durgun kalmasına neden olan şey nedir? Bir grup insan olarak, nasıl güvenilir şekilde harika bir yaratıcılığa sahip olabiliriz ve yeni fikirleri verimli bir şekilde nasıl test edebiliriz? Bu eğitim, en sonunda ekibinizin gelişmesine yardımcı olacak, en uygun ve başarılı fikirler üreten düşünce yapısını ve girdileri ortaya koyuyor.

 

Beklenen sonuçlar

En üst seviye yeniliğe götüren davranışı ve elverişli yaratıcı araçları kullanma becerisi.

Sadece İnsanların Katabileceği Değer

 

Eğer saçma ve çok konuşursak, hepimiz bütün vaktimizi boşa harcıyor oluruz veya bunun kötü versiyonunu düşünürsek, robot patronlarımızın hizmetinde oluruz. Ancak bu eğitim, artan yapay zekâ ve teknoloji çağında insanların rolü hakkında çok daha olumlu ve aktif bir fikir sunuyor. İşlerimizin hiçbiri “güvende" olmasa da yalnızca insanların getirebileceği belirli bakış açıları ve beceriler var. Burada bunların ne olduğuna odaklanacağız ve onlara bağlılığın müşterilere hizmet etmek ve bu acımasız yeni dünyada kazançlı çıkmak açısından nasıl önemli bir fark yaratabileceğini göreceğiz.

 

Beklenen sonuçlar

Müşteriye yönelik deneyimlere odaklanmak.

Tasarım ve diğer insani farklılaşmalara verilen değer.

Mükemmel Liderliğe Giden Yol

 

Bir grup insanı kişisel olarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya, birlikte iyi bir şekilde çalışmaya teşvik etmek ve onlara ilham vermek için ne gerekir? Bu eğitimde, dinleme becerileri, kişinin kendi kusurlarını anlama, insanları yönetme ve geliştirme ve onlara hak ettikleri takdiri verme gibi mükemmel bir lider olabilmenin temel unsurlarını göreceksin. Bu eğitimden sonra liderliği, kendine ve yönettiğin kişilere anlam katan yüksek bir iş olarak göreceksin.

 

Beklenen sonuçlar

Organizasyonun performansına bağlılık.

Etkili öz-yönetim.

Başkalarının en iyisini yapmasına yardımcı olma becerisi.

Psikolojik Güvenliği Anlamak

 

Bir ekibin psikolojik güvenlik düzeyinin üretkenlik, güvenlik ve inovasyon üzerinde geniş etkileri vardır, ancak birçok ekip ve liderleri bu alanda nasıl ölçüm yaptıklarını bile bilmez. Bu eğitim, psikolojik güvenliğin ne olduğunu ve ne olmadığını anlamana yardımcı oluyor ve sana ekibini değerlendirmen için araçlar sunuyor.

 

Beklenen sonuçlar

Psikolojik güvenlik bilinci.

Konuşurken bireysel ve ekip rahatlığının ölçümleri.

Sessizlik Mekanizmalarını Anlamak

 

Ekibinin fikirlerinden ve girdilerinden tam olarak faydalanabilmek için, insanların neden konuşmadıklarını anlaman gerekir; bu mekanizmaları anlamak, onlarla savaşmanın anahtarıdır. Bu eğitim, ne sıklıkla işin içinde olduğunu gösteriyor ve kendi organizasyonundaki durum ve bunun nasıl iyileştirilebileceği üzerine düşünmene neden oluyor.

 

Beklenen sonuçlar

Sessizlik mekanizmalarının belirlenmesi ve bunlarla mücadele etme üzerine düşünme.

Psikolojik Güvenlikten Faydalanmak

 

Psikolojik güvenliğin amacı her zaman iyi hissettiren bir iş yeri yaratmak değildir; daha çok insanların özgürce konuşabilecekleri bir ortam yaratmakla ilgilidir. Böylesine korkusuz bir ortamı aşılayabilen ve sürdürebilen organizasyonlar, operasyonların dört temel alanındaki gelişmelerin bütününü görürler. Bu eğitim, bu dört alanın ne olduğuna ve psikolojik güvenlikten nasıl etkilendiklerine bir bakış sunuyor.

 

Beklenen sonuçlar

Psikolojik güvenliğin dört ana faydasını anlamak.

Psikolojik Güvenlik için Zemin Hazırlamak

 

İnovasyon risk almayı gerektirir, ancak yüksek performanslı insanlar başarısız olmaktan korkabilirler. Ve birçok grup üyesinin paylaşmaktan korktukları yararlı fikirleri ve endişeleri olabilir. Bu eğitimde özetlenenler gibi iyi yönetim uygulamaları, neyin işe yarayıp neyin yaramadığıyla ilgili tüm paydaşlar arasında uygun risk alma ve açık tartışma ortamı için zemin oluşturuyor.

 

Beklenen sonuçlar

Psikolojik güvenlik için zeminin nasıl hazırlanacağına dair bir anlayış ve bunu bir ekiple uygulama becerisi.

Katılımı Sağlamak

 

Bir ekibin başarılı işleyişi için korkusuz seslerin çeşitliliği hayati önem taşır. Bu eğitim, girdiyi teşvik etmek ve insanların duyulacaklarını hissetmelerini sağlamak için en iyi yönetimsel uygulamaları gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Ekipte ses çeşitliliğine neden olma ve bunlarla yakın ilişki kurma becerisi.

Yapıcı Cevap Vermek

 

Hepimiz biliyoruz ki elçiye zeval olmaz ve başarılı yöneticiler olarak kötü haberleri kabul edebilmeliyiz. Peki bunun için en iyi uygulamalar nelerdir? Onaylanmaması ve hatta uygun görülmesi gerekenlere karşı ne tür başarısızlıklar kutlanmalı? Bu eğitim gerçekten verimli ekip öğrenimini destekleyen yanıtları gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Geri bildirime ve girdilere verimli bir şekilde yanıt verebilme becerisi.

Uzaktan Çalışmanın Riskleri ve Fırsatları

 

Uzaktan çalışmanın içerdiği riskler arasında motivasyon kaybı, bireysel odaklanma ve uzaktan çalışan ekibin projelerine öncelik vermek yerine yerel bölgedeki projelere istemeden bağlı kalmak vardır. Bu eğitim, uzaktan çalışma ile ilgili kendi risklerini belirlemene, bunların nasıl ortaya çıktığını görmene ve onları sadece mesafeyle ilgilenmekle kalmayıp, bir geliştirme fırsatına dönüştürmek için farklı bir açıdan bakmana yardımcı olacaktır.

 

Beklenen sonuçlar

İyileştirilmiş motivasyon ve uzaktan çalışan ekibin uyumu.

Dağınık Bir Ekibi Uzaktan Birleştirmek

 

Ekip kurma semineri, uzaktan çalışan bir ekip kurmanın önemli bir adımıdır. Yöneticilerin ekip için bir çalışma temeli oluşturmasını sağlar. Yöneticiler, ekip üyeleri arasındaki bağlantıları geliştirebilir ve birbirlerinin işlerini anlamalarına yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda bir ekibin rollerini tanımlamasını ve birlikte nasıl çalışacaklarını belirlemesini sağlar.

 

Beklenen sonuçlar

Birbirinden uzakta bile olsalar, ortak hedefler ve güçlü ilişki ile daha uyumlu bir ekip

Uzaktan Çalışan Ekibe Destek Olmak

 

Yöneticiler, sahadaki durumları görmek ve iyi ilişkiler geliştirmek için uzaktan çalışan ekip üyelerine yardım eli uzatmalıdır. Bu eğitim, bu tür toplantıları nasıl planlayacağını, anlayışı en üst düzeye çıkarmak için benimseyeceğin zihniyeti, sorulacak soruları ve daha sonra nasıl toparlanıp ilerleyeceğini gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Uzaktan çalışan ekiplerde daha iyi iletişim ve iyileştirilmiş operasyonel performans.

Uzaktan Çalışan Ekipler İçin İdeal Ortam

 

Uzaktan yönetimde, evden çalışanlar, mobil çalışanlar veya diğer bölgelerde çalışanlar ile ilgilenmek bazı sorunlar yaratabilir. Yöneticilerin, kimin uzaktan en iyi şekilde çalışabileceğini nasıl belirleyeceklerini ve mikro yönetim olmadan ilerlemelerini nasıl takip edeceklerini bilmeleri gerekir. Bu, yönetim tarzlarında bir miktar uyarlama yapmak anlamına gelebilir. Bu eğitim, dramatize edilmiş bir vaka çalışması aracılığıyla, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlatıyor.

 

Beklenen sonuçlar

Uzaktan çalışan ekip üyelerinin iyileştirilmiş operasyonel performansı ve motivasyonu.

Mutluluk Odaklı Yönetim

 

Mutlu ekipler daha becerikli olurlar ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya isteklidir. Yöneticiler, kendilerine uygun bir ruh hali benimseyerek bunun ortaya çıkmasını destekleyebilirler. Biraz kişisel gelişim uygulamak, ekibin daha iyi performans göstermesi yönünde kısa zamanda uzun bir yol kat etmesini sağlayabilir. Bu eğitim bunun nasıl yapılacağını ve kaçınılması gereken temel tuzakları gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Daha fazla ekip motivasyonu, uyumu, refahı ve bunun sonuçları.

Ekip İçindeki Zorlukları Yönetmek

 

Ekip içinde çeşitlilik değerlidir ve belirli bir miktar sağlıklı çatışma, çeşitli fikirlerin dikkate alınmasına ve değerlendirilmesine yardımcı olabilir. Ancak insanlar arasındaki farklılıklar karşı karşıya gelmeye sebep olduğunda, ilişkilerin zarar görmesine ve ilerlemede sorunlara yol açabilir. Bu eğitim, ekipleri daha etkili kişiler arası davranışa yönlendiren stratejiler kullanarak, yöneticilerin bu tür zorlukları aşmasına yardımcı olur.

 

Beklenen sonuçlar

Daha mutlu, daha yüksek performanslı bir ekip.

Daha güçlü yönetim becerileri ve çatışmayı yönetmede daha fazla güven.

Teknoloji Çağında Eleştirel Düşünme

 

Bilgiyle boğulmuş bir şekildeyken, çok hızlı bir şekilde sonuca varmak cazip gelebilir. Ayrıca, bir problemi çözmeyi asla bu kadar kolay bir şekilde başaramazdık. Daha büyük bir oyunda sadece piyon olmamak için, eleştirel düşünceyi uygulamayı öğren, muhakeme ve kanıt kullanmayı ve bunu özellikle teknolojiye uygulamayı öğren. Nerede makinelerden daha iyi bir performans gösterebileceğimizi ve düşünme sürecinin kendisi hakkında nasıl düşüneceğimizi öğren.

 

Beklenen sonuçlar

Bilgi kaynaklarını ve diğerlerinin çalışmalarını eleştirel bir şekilde analiz etmenin önemi konusunda farkındalık.

Kendi kendine sağlıklı muhakemenin ne anlama geldiğini daha iyi anlamak ve teknoloji ile bilgiyi daha iyi kullanmak.

 

Eleştirel Düşünmenin Temelleri

 

Problem çözme yaklaşımın nasıl? Fikrini soruya ve mevcut bilgilere sağlam bir şekilde sabitler ve sonra içgüdülerin seni nereye götürürse oraya gitmek için yola mı çıkarsın? Bu eğitim, yaklaşımının eleştirel düşüncede daha güçlü bir temelden yarar sağlayabileceği konusunda seni ikna edecek. Bir soruna daha sağlıklı yaklaşmana olanak tanıyan, duygular ya da bilinmeyen tarafından karartılmamış anahtar stratejiler edin. Düşüncen çok daha sağlam bir zeminde duracağından, çözümlerin yaratıcı, kazançlı ve mantıklı olacaktır.

 

Beklenen sonuçlar

Daha yaratıcı ve sağlam karar verme.

Eleştirel düşünmeyi sağlamak için daha iyi bir güç.

Muhakeme Becerinizi Artırın

 

Diğer eleştirel düşünürleri ikna etmek için sağlam argümanlar kurmak gerekir; bu kaliteli bir muhakemenin ne demek olduğunu ve gerçek öncüllerden yola çıktığımızdan nasıl emin olacağımızı anlamak anlamına gelir. Bu eğitim, argümanlarımızın baştan sona sağlam olduğundan emin olmak ve başkalarını bu argümanları daha da iyi hale getirmelerini teşvik etmek için stratejiler sunuyor.

 

Beklenen sonuçlar

Sağlam öncüllere dayalı daha kaliteli bir muhakeme.

Muhakemedeki Eksiklikleri Bulmak

 

Kötü argümanlar her türlü biçimde gerçekleşebilir ve bu oldukça yaygındır. Birinin bir fikir yerine bir kişiye saldırması, argümanın ortasında terimlerin anlamlarını değiştirmesi veya dönüp dolaşıp aynı yere gelmesi, bu hatalı bir muhakemedir. Muhtemelen bu tür şeyleri fark etmeden sen de yapmışsındır. Ancak hatalı muhakemenin ne olduğuna ve bazı ortak biçimlerine uyum sağlamak, gelecekte ona boyun eğmekten kaçınmana yardımcı olabilir ve bu eğitim sana bu farkındalığı verecektir.

 

Beklenen sonuçlar

Başkalarının muhakemesini değerlendirme ve sorunları tespit etme becerisi.

Daha güçlü argümanlar ve eleştirel düşünme.

Diğerlerinin Argumanlarına Açık Olmak

 

Şu anda başkalarını devre dışı bırakma, korkuluklarla yüksek sesle tartışma ve kendi yankı odalarımızın dışındaki bilgilere kulak tıkama eğilimi var. Bu sorunları, yalnızca başkalarını mümkün olan en iyi şekilde anlamamıza değil, aynı zamanda kendi argümanlarımızı daha güçlü hale getirmemize izin veren eleştirel bir düşünce kavramı olan “hayırseverlik ilkesi" ile ele alın. Ayrıca bu, fikrin çatışma çözümü ve inovasyonda nasıl kullanılabileceğini de inceler.

 

Beklenen sonuçlar

Başkalarına daha fazla açıklık.

Başkalarını daha güçlü ikna etme.

Daha az çatışma.

Yüksek inovasyon.

Düşüncelerini İkna Edici Şekilde Sunmak

 

Açıkça bir dizi rasyonel argüman oluşturup hepsini güzel, küçük bir liste halinde yayınlarsak, tüm dünyanın bunları okuyup hemen bizimle aynı fikirde olacağını düşünmek güzel olurdu. Ama elbette işler bu şekilde yürümez. Fikirlerimizi diğer insanlarla bütünleştirmek için ikna etme sanatına ihtiyacımız var ve bu aynı zamanda duygularımızı kullanmak ve oldukları yerde insanlarla görüşmek anlamına geliyor. Bu eğitim bunu yapmamıza yardımcı oluyor. Bir kitleyle bağlantı kurmak ve ikna etmek için hikâye, kimlik bilgileri, duygu, netlik ve daha fazlasını nasıl kullanacağımızı gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Fikirlerin daha güçlü, daha ikna edici, daha net ifadesi.

Daha iyi yazma alışkanlıkları.

Daha Net Düşünmek için Zamanını ve Dikkatini Yönetmek

 

İşleri halletmek için daha fazla zaman bulmana ve sahip olduğun zamanla daha fazlasını başarmana ve daha yüksek bir seviyede performans göstermene yardımcı olabilecek oldukça mantık dışı teknikler vardır. Bunlar, zamanın kendisini bir filtre olarak kullanmayı ve çok görevli çalışmaya yeni, sert bir bakış açısıyla bakmayı kapsar. Bu eğitim, bu tekniklerin ne olduğunu anlatıyor ve bunları işine ve yaşamına uygulamana yardımcı oluyor.

 

Beklenen sonuçlar

Gerçekten önemli olan şeylerde daha yüksek performans gösterip, önemli olmayanları bırakma becerisi.

İş Birlikçi Şekilde Karar Vermek

 

Bir grup ile karar alma söz konusu olduğunda, herkes grubun gerçekte neye ihtiyaç duyduğunu dikkate almak yerine kendi istedikleri şey için rekabete girdiklerinde işler sinir bozucu olabilir. Marie Miyashiro, ortak hedeflerinize ulaşmak adına, her bir kişinin neye ihtiyacı olduğunu belirlemek için geri adım atmanın süreci kolaylaştırabileceğini ve herkes için fayda sağlayan çözümler üretmeye yol açabileceğini gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Karar verme sürecine yeniden odaklanmak.

Grubun kararından insanların neye ihtiyacı olduğunu belirlemek.

Grubun ihtiyaçlarını sentezlemek.

Mindfulnes: Bilinçli Farkındalığı Anlamak

 

Bilinçli farkındalık, şahsi ve profesyonel kişisel gelişim ile ilgili olarak popüler bir konudur, peki ama bu tam olarak nedir? Bu eğitimde, şu anın farkında olmanın, sakinlik hissinin ve kazanılan odaklanmanın pratikteki durumuna bir giriş yapacağız. Bunun faydalarının sadece daha iyi ve daha mutlu hissetmenin çok ötesine geçtiğini göreceğiz; ilişkilerde, hobilerde, tutkularda ve işte birçok yönlü başarıya doğru uzanır. Eğitim, ne kadar dikkatli olduğumuzu fark etmek ve uygulama dışında bir alışkanlık haline getirmek için fikirler içeriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Bilinçli farkındalığı ve sunduğu şeyleri anlamak.

Daha fazla odaklanma ve memnuniyet sağlayan bir bilinçli farkındalık alışkanlığı.

Bilinçli Farkındalığa Varmak ve Kabul

 

Her şeyi bilmemiz mümkün değil. Çevremizde olup bitenlerin farkında olmanın ne kadar zor olduğunu anlayın. Dış ve iç dünyamızda olanların farkına varmak için sakin ve dikkatli bir tavır sergilemek değerlidir. Neler olduğunun farkında olmak, daha akıllıca kararlar almamıza ve onları yaşarken hayattaki anlarımızdan tam anlamıyla zevk almamıza yardımcı olabilir. Bu eğitim, bilinçli farkındalık ve kabul kavramlarını araştırıyor ve bunlara ulaşmak için yaklaşımlar sunuyor.

 

Beklenen sonuçlar

İç ve dış dünyalarla daha güçlü bağlantılar.

Duyguların daha iyi tanınması.

Kişinin çevresini daha iyi algılaması.

 

Bilinçli Bir Şekilde Kabul Görmeye Çalışmak

 

İş yerinde veya evde durum istediğimiz gibi olmadığında, düşünmeden tepki vermek yerine dikkatli ve düşünceli bir şekilde yanıt verebilmeyi çok isteriz. Ve bu değiştiremeyeceğimiz bir şeyse, onunla yaşayabilmeliyiz. Peki bu tür şeyleri oluruna bırakmadan, herkesin oyuncağı haline gelmeden ya da öte yandan çok saldırgan bir şekilde tepki vermeden nasıl yapabiliriz? Cevap bilinçli farkındalık uygulamasından geliyor, buna kabullenme denir. Bu eğitimde bunun ne olduğunu ve işlerin farklı olmasına ihtiyaç duymadan bize nasıl bir sakinlik durumu sağlayabileceğini öğreneceğiz.

 

Beklenen sonuçlar

Daha akıllıca kararlar, değişimi mümkün olmayan şeylerle yaşama becerisi ve sakinlik ve uyum duygusu.

Akışına Bırakırken İlerleyebilmek

 

Ne zaman sonuna kadar direnmeliyiz ve ne zaman bu yapılanacak en akıllıca davranış biçimi değildir? Pes etme zamanı geldiğinde ne yapmalıyız? Nasıl ve ne zaman bırakılacağını bilmenin neden gerçekten bir değeri vardır? Asla pes etmemenin tuzakları nelerdir? Bu eğitim, tüm bu soruları ve daha fazlasını inceliyor ve bu ister çözülmeyen bir iş projesinden veya ister kişisel hayatınızın bir bölümünden vazgeçmek olsun, bırakıp yola devam etmek için somut stratejiler sunuyor.

 

Beklenen sonuçlar

Hareket için daha fazla özgürlük ile daha fazla yenilik ve gönül rahatlığı.

Hayata Acemi Zihniyle Yaklaşmak

 

Yıllardır aynı şeyi aynı şekilde yaptığımızı düşünürsek, hala yaratıcılığa ulaşmak mümkün müdür? Ve bu konuda, bu noktada ne yaptığımızı fark ediyor muyuz ve deneyimi yaşıyor muyuz? Bu eğitim bizi acemi zihni adı verilen bilinçli farkındalık kavramına götürüyor; bu, şimdiki anı yavaşlatmamıza ve elimizden kayıp gidebilecek yeni anlayışları elde etmemize gerçekten izin verecek şekilde tecrübe etmemizi sağlar.

 

Beklenen sonuçlar

Daha yaratıcı fikirler ve yöntemler ve hayata daha meraklı ve eğlenceli bir yaklaşım.

Daha Güçlü Odaklanma ve Katılım

 

Tipik bir gün dikkatimizi sayısız yöne çeker. Bu sadece modern hayattır, değil mi? Peki bu şekilde mi olmak zorunda? Sahte gürültüyü bertaraf ederek ve ortadan kaldırarak daha üretken olabilir miyiz? Bu eğitim tamamen bizi daha az üretken yapan dikkat dağıtıcı unsurları yavaşlatmak ve azaltmakla ve çoklu görevin başarılı bir çalışma stratejisi olabileceği efsanesini öne çıkarmakla ilgilidir. Ayrıca, zamanın ve endişelerin azaldığı nihai odaklanma durumu olan ve kendini o anın amacına ulaşmaya kaptırdığın “akış”ı da ortaya koyar. 

 

Beklenen sonuçlar

Daha yüksek üretkenlik ve daha keyifli etkileşim.

Eleştirel Olmamak

 

“Sağduyulu olmak" güzel bir övgüdür, ancak “eleştirici olmak" rahatsızlık verdiğin anlamına gelir. Her ikisi de belirli koşullarda hareket etmek için uygun bir yol olabilir, ancak bu eğitim, yargılarımızdan vazgeçmenin küçümsenen değerine ve neler olduğunu daha iyi gözlemlememize ve nihayetinde daha akıllıca kararlar almamıza ve başkalarıyla daha iyi ilişkiler kurmamıza yardımcı olacak şeylere odaklanır. İş dünyasından ve kişisel dünyadan örnekler verir ve kendimize eleştirel olmamak için yol gösteren stratejileri içerir.

 

Beklenen sonuçlar

Daha yüksek gözlem gücü, daha fazla tolerans ve daha az stres.

Bilinçli Bir Şekilde Sabır Göstermek

 

Her şeyi anında elde etmeyi bekliyoruz. Ve elde edemezsek şikâyet ediyoruz. Peki, sabırlı olmak için ne sebep kaldı? Bu “erdemin" hâlâ bir değeri var mı? Bu eğitim, var olduğunu savunuyor. İş yerinde ve kişisel hayatımızda uzun vadeli hedeflere ulaşmak için bize daha iyi bir beceri kazandırabilir, stresi azaltabilir ve daha iyi kararlar almamıza yardımcı olabilir. Bunları başarmak için sabrın nasıl kullanılacağını ve günlük yaşamı daha faydalı hale getirebilecek uygulamaları gösterir.

 

Beklenen sonuçlar

Daha az endişe, daha akıllıca kararlar ve daha fazla netlik.

Evden Çalışmak

 

Evden çalışmanın başarılı olması için, uzaktan çalışanların bazı düzenlemeler yapması gerekir. Uzaktan çalışanlar, çalışma ortamlarının yanı sıra iletişim yollarını da uyarlamalıdır. Bu eğitim, evden çalışmayı başarılı kılmak için sana ihtiyacın olan araçları sağlıyor.

 

Beklenen sonuçlar

Evden çalışmanın temel zorluklarını belirlemek, uzaktan çalışırken üretkenliği artırmak için ideal çalışma koşulları oluşturmak.

Zaman Kaybındaki Faktörleri Anlamak

 

Her şeyin beklenenden daha uzun sürdüğünü biliyor musun? İş yerinde belli bir saat geçtikten sonra, verimliliğin azaldığını? Bir görev üzerinde sürekli çalışmanın, birkaç seansta çalışmaktan daha az zaman aldığını biliyor musun? Bu eğitim, her gün zaman kaybetmemize neden olan ana faktörleri açıklıyor ve zamandan tasarruf etmek için somut çözümler sunuyor.

 

Beklenen sonuçlar

Daha fazla verimlilik, daha az stres.

Zamanı Daha İyi Yönetmek

 

Zamanını yönetmek, senin için gerçekten önemli olan şeylere (önceliklerin ve yaşam hedeflerin) hem kişisel hem de profesyonel açıdan bakmaktır. Bu eğitim, bir tür kendi kendine teşhis yapmana ve etkili zaman yönetiminin temellerini atmaya başlamana yardımcı oluyor.

 

Beklenen sonuçlar

Daha iyi zaman yönetimi.

Daha iyi tanımlanmış hedefler ve öncelikler.

Daha iyi bir iş-yaşam dengesi.

Uzaktan Çalışmaya Alışmak

 

Uzaktan çalışanların başarılı olması için bir dizi düzenleme yapmaları gerekir. Taahhütlerine, iş arkadaşlarına, yöneticilerine ve bilgi güvenliği kurallarına ilişkin algılarını değiştirmelidirler. Ayrıca yeni çalışma ortamlarında özellikle organize olmaları da önemlidir.

 

Beklenen sonuçlar

Günlük işinde özerklik.

Başarılı bir uzaktan çalışma için optimize edilmiş bir program

İşini Etkin Bir Şekilde Planlamak

 

Çok sayıda zaman yönetimi aracı mevcuttur. Bu araçlar, stresini azaltmana, önceliklerini belirlemene ve onları nasıl kullanacağı bildiğin durumda zaman kazanmana yardımcı olabilirler. Bu eğitim, işimizin merkezinde neyin ön plana çıktığını neyin ayak bağı olduğunu ayırt etmek için bazı temel kavramları ortaya koyuyor ve bir acil görevden diğerine atlamanın zahmetinden kaçınmama yardımcı oluyor.

 

Beklenen sonuçlar

Geliştirilmiş verimlilik ve iş-yaşam dengesi.

Azalan stres.

Daha Huzurlu Bir Hayat

 

Biraz stres uyarıcıdır. Çok fazla stres zayıflatıcı olabilir ve ciddi sonuçlara yol açabilir. Maalesef stres birçok çalışma ortamında yaygındır. Bu eğitim, stresin nasıl tetiklendiğini ve onu yönetmek için neler yapılabileceğini inceliyor.

 

Beklenen sonuçlar

Geliştirilmiş iş-yaşam dengesi ve stresi yönetme becerisi.

Yeni Karmaşık Görevler Üstlenmek

 

İşinde yeni profesyonel görevler almak heyecan verici olabilir ve kariyerinin ilerlemesini sağlayabilir. Ama nereden başlayacağını, kime güveneceğini ya da nasıl yardım alacağını bilemeyeceğin için aynı zamanda korkutucu da olabilir. Bu eğitim, karmaşık yeni görevler ve roller üstlenmen için güven verecek tutum ve stratejiler konusunda sana yol gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Karmaşık yeni bir göreve yaklaşma konusunda güven ve bunu yapmak için stratejiler.

 

Üst biliş ve Faydaları

 

Üst biliş- düşünme hakkında düşünme- sadece kendi davranışlarımızın farkında olmaktan farklıdır ve sunabileceği çok şey vardır. Bu eğitim, kendi kalıplarımızı düşünme şeklimizde nasıl analiz edebileceğimizi ve kendi kütüphanelerimizi nasıl açabileceğimizi araştırıyor. Kendini tanımanın faydalarını, hatta neyi ve nasıl değiştirmek isteyebileceğimizi öğreneceğiz.

 

Beklenen sonuçlar

Kendini daha iyi anlamak ve bunu yapma isteği.

Kişisel uyum sağlama becerisi.

Kim Olduğunu Derinlemesine Düşünmek

 

Bu eğitim, benliğe derin bir dalıştır. Kendi davranışlarını, tarzını ve değerlerini ve bunların ne olduklarını nasıl ortaya çıktıklarını değerlendirmeye yönelik teknikleri ortaya koyuyor. Davranışlarında neyi değiştirmek isteyebileceğini anlamana ve başkalarıyla nasıl ilişki kurduğun konusunda ne tür bir kişi olduğunu görmene yardımcı oluyor. Son olarak, temel değerlerine odaklanarak sana geleceğe giden bir yol sunuyor.

 

Beklenen sonuçlar

Kim olduğumuz ve bizi neyin şekillendirdiği konusunda daha fazla netlik.

Davranışlarımızı kimliğimiz ve değerlerimizle uyumlu hale getirme konusunda daha büyük bir beceri.

Motive Edicileri Belirlemek ve Onlardan Faydalanmak

 

Motivasyonun azaldığında, onu geri kazanmana ne yardımcı olabilir? Bu eğitim, benliğe ve içsel ihtiyaçlarımızın nasıl motivasyonumuzun temelinde bulunduğuna derin bir bakış sunuyor. Bu ihtiyaçların ne olduğunu, bizi nasıl ileriye taşıdıklarını ve başarımız için kendi şartlarımızı tanımlamanın ve puanımızı korumanın da bizi motive edebileceğini gösteriyor. Son olarak, güçlü bir sorumluluk duygusunun, dürtüyü canlandırmaya ve kişisel inisiyatif almaya nasıl katkıda bulunduğunu araştırıyor.

 

Beklenen sonuçlar

Güçlü motivasyon ve arkasında ne olduğunu anlama.

İşte ve hayatta daha büyük bir amaç duygusu.

İnisiyatif alma konusunda gelişme.

Potansiyeli En Üst Düzeye Çıkarmak

 

Yaşlandıkça parçalanmamızı, ideolojilerimizin katılaşmasını ve kendi kendini yenilgiye uğratan inançlarla kendimize engel olmamızı izlemek kolaydır. Bu eğitim, tamamen zıt bir yaşlanma süreci olan- daha çok kaliteli bir şaraba benzeyen- bir rota sunar. Sürekli büyümeyi nasıl sağlayabileceğimizi ve böylece kendi potansiyelimizi nasıl maksimize edebileceğimizi gösteriyor. Bu, kronik stresle doğrudan başa çıkmamız, olumlu bir odaklanmaya ve başkalarıyla çatışmaya bir öğrenme fırsatı olarak yaklaşmamız gerektiği anlamına gelir.

 

Beklenen sonuçlar

Devam eden büyüme, daha mutlu bir bakış açısı, başarı ve zevkli, zarif bir gelecek için bir strateji.

Profesyonel Hayatı ve Olanaklarını Değerlendirmek

 

Özgeçmişlerimizin ve kariyer seçeneklerimizin kaderci yorumuna takılıp kalmak kolaydır. Ancak deneyimimiz ve potansiyelimiz hakkında daha geniş bir bakış açısına sahip olmanın yolları vardır. Bu, kişisel markalarımıza nasıl odaklanılacağına ve gelecekte iş dünyasına beklenmedik ve tatmin edici şekillerde nasıl katkıda bulunabileceğimizin ışığında geçmiş deneyimlerimizi yeniden incelemeye bir bakış demektir.

 

Beklenen sonuçlar

Kişisel markamızı, benzersiz becerilerimizi ve özgeçmişinizdeki gizli potansiyeli daha iyi anlamak.

Kendi Kariyer Yolunu Hayal Etmek

 

Piyasada pek çok ilgi çekici iş türü var. Ama hangileri bizim için iyi uygun olabilir? Bu eğitim, kariyer olanaklarımıza ve hayallerimizdeki işleri başarmanın daha yaratıcı yollarına çok daha geniş bir bakış açısıyla bakmak ile ilgilidir.

 

Beklenen sonuçlar

Daha geniş istihdam olanakları ve yeni bir kariyerde ilerlemenin yolları.

Hikâye Yoluyla Geçmişi Hedeflerine Bağlamak

 

Meslek hayatında şimdiye kadar yaptıkların ve bir de bundan sonra yapmayı ümit ettiğin şeyler var. Bu ikisini nasıl birleştirirsin? Ve neler yapabileceğine dair başkalarını nasıl ikna edersin? Bu eğitim, hikâye kullanarak geçmişin ve hedeflerin arasında nasıl gerçek bağlantılar kuracağını gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Kendin ve deneyimlerin hakkında iletişim kurmada gelişme.

Daha yüksek bir kariyer hedeflerini gerçekleştirme şansı.

Profesyonel Yeni Sizi Yeniden Oluşturun

 

Yeni bir alana girmek veya mevcut iş kolunda ilerlemek, hangisini istersen iste, çevrenizdekilerin gerçekten neler yapmada yetenekli olduğunuzu bilmesi önemli olacaktır. Ancak bu, zorlu bir durumdur, kimse gösterişten hoşlanmaz. Bu eğitim, becerilerimizi ve gerçek potansiyelimizi tanıtmanın ve akıllı yeni fırsatlar bulmamıza yardımcı olacak doğru insanlarla bağlantı kurmanın güvenilir yolları hakkındadır.

 

Beklenen sonuçlar

Yeni kariyer fırsatları için iyi bir izlenim bırakma becerisi.

Sürekli İlerleme İçin Öğrenmeye Devam Etmek

 

Sürekli öğrenmenin profesyonel olarak ilerlemene yardımcı olabileceğini kesinlikle biliyorsun. Ancak, bunun yeni bir kariyeri test etmene ve profesyonel yeniden keşif için önemli bağlantılar kurmana nasıl yardımcı olabileceğini düşünmemiş olabilirsin. Ayrıca hem resmi hem de gayri resmi öğrenim için mevcut olan ve yeni yönlere doğru büyük adımlar atmana yardımcı olabilecek çok çeşitli seçenekler seni şaşırtabilir. Bu eğitim bu tür seçenekleri ve bunların seni nereye götürebileceğini inceliyor.

 

Beklenen sonuçlar

Sürekli öğrenim yoluyla genişletilmiş kariyer fırsatları ve daha büyük mesleki başarı.

Güvenli Duruş

 

Kararlılık, hepimizin arzuladığı ve sürekli iyileştirmek için çalışmamız gereken bir niteliktir. Peki çıkıp karakterinin böylesine temel bir özelliğini nasıl değiştirebilirsin? Bu eğitim, kararlılığın ne kalitede olduğunu ve içerdiği özgüven ve duruşu yansıtmak için yapabileceğimiz pratik şeyleri ortaya koyuyor. Bu, özellikle iddialı bir şekilde talepte bulunma ve reddetme yeteneğine sahip olmayı kapsar. Ve bunun ötesine geçerek, bu stratejileri günlük yaşamında eyleme geçirmek için somut bir plan ortaya koymanı sağlar.

 

Beklenen sonuçlar

Daha fazla özgüven ve kararlılık ve iddialı bir şekilde talepte bulunma ve reddetme yeteneği.

Kararlılık Yoluyla Özgüven Oluşturmak

 

Neden bazı insanlar kendinden emin olup kontrolü elinde tutarken diğerleri geri çekilir ve kendilerinden faydalanılmasına izin verirler ve ihtiyaçlarını iletemezler veya neye hakları olduğunu iddia edemezler? Kendine güvenen insanlar bunu nasıl yapıyor? Güçleri nereden geliyor? Bu eğitim sana kararlı davranabilmek için bazı araçlar sağlayacaktır.

 

Beklenen sonuçlar

Daha net iletişim ve başkalarına karşı daha fazla saygı göstermek ve başkalarından saygı görmek.

Algı Filtrelerinin Farkında Olmak

 

Açıkçası, işleri meslektaşlarınızdan farklı görebilirsin! Farklı algılar doğal olmakla birlikte sorunlu da olabilirler. Bir ekibin ortak hedefler üzerinde anlaşmasını engellerlerse ne olur, bir görevi en iyi nasıl başarabiliriz? Ekibin iletişimi ve ileriye gitme becerisi, duraksama riskini taşır! Bir şeyleri görme şeklini neyin etkilediğini tam olarak anlamak çok önemlidir ve buna algı filtresi denir.

 

Beklenen sonuçlar

Başkalarıyla ilişkilerde algı filtrelerinin rolünün daha iyi anlaşılması.

Filtrenizle ve meslektaşlarınızın filtreleriyle başa çıkmanın en uygun yoluna karar verme yeteneği.

Aktif Dinleme

 

Dinlemek kulağa kolay gelebilir, bunun için sadece ağzınızı kapatıp kulaklarınızı açmak yeterli değil mi? Aktif dinleme çok daha fazlasını gerektirir ve insanların bu konuda ustalaşması şaşırtıcı derecede zordur. Bunu yaptığında, dinlemek, ilişkileri, başkalarıyla çalışma açısından performansı ve kariyerini geliştirmek için harikalar yaratabilir. Daha iyi dinleme için, empatiden yararlanan, duyguları ve ihtiyaçları anlama stratejilerini keşfet. Bu alanlarda iyileştirme için kişisel bir plan yap.

 

Beklenen sonuçlar

Açık yürek ve açık fikirle dinleme yeteneği.

Başkalarıyla çalışırken daha güçlü performans.

Daha iyi ilişkiler.

Soru Sormak

 

Doğru zamanda doğru soruları sormak üstün bir sanattır. Soru sorma, bir başkasının söz hakkına sahip olmasına ve sorunların açıklığa kavuşmasına yardımcı olabilir, ancak çok saldırgan bir şekilde yapılırsa, bir sorgulama olarak algılanabilir. Bu eğitim, sorularının diğerlerini nasıl etkilediğini ve etkili sorgulama ile nasıl sonuca ulaşabileceğini anlamanın anahtarlarını verecektir.

 

Beklenen sonuçlar

Daha iyi iletişim ve ilişkiler.

İş arkadaşlarının bakış açılarını keşfetme becerisi.

Sorunların daha etkili çözümü.

Etkili Taleplerde Bulunmak

 

Ekip olarak etkin bir şekilde çalışmak için, ihtiyaçlarımızı ve ekip arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladığımızdan emin olmalıyız. Bunun için talepte bulunabiliriz. Ancak taleplerimizin etkili olduğundan nasıl emin olabiliriz? İnsanların talepleri geri çevirme eğilimini tetiklemekten nasıl kaçınabiliriz? Bu eğitim herkesin ihtiyaçlarını karşılayan ve ekiplerin her bireyin becerilerinden tam olarak yararlanmasını sağlayan etkili isteklerde bulunmanın anahtarlarını verecektir.

 

Beklenen sonuçlar

Bir talebi bir emirden ayrı tutmak.

İşbirliğini destekleyen etkili bir istekte bulunmak.

Arkadaşınızı Tebrik Etmek

 

İş yerinde başkalarını motive etmek için pozitif olmak ve pozitif görünmek şarttır. Ancak dikkatli olun: Birini övmek ilk bakışta basit görünse de verimli olması için belirli koşulların karşılanması gerekir. Bu eğitim bunun doğru şekilde nasıl yapılacağını gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

İş arkadaşlarınızın katkılarını tanıma ve teşvik etme becerisi.

Daha uyumlu iş ilişkileri.

Daha çok motive olmuş iş arkadaşları.

Tekrar İfade Yoluyla Dinlemeyi Geliştirin

 

Yeniden ifade etmek, yanlış anlaşılmanın kabulü veya sadece zaman kaybı gibi görünebilir. Yeniden ifade etme, aslında dinlemeyi geliştirmek ve netlik kazanmak için inanılmaz derecede yararlı bir araçtır. Bu, işyerinde hem yönetim hem de çalışanlar için önemli bir araç olabilir ve hatta evde de büyük faydalar sağlayabilir. Bu eğitim, bu faydaların bir araştırması olup aynı zamanda ve yersiz veya rahatsız edici bir şekilde yeniden ifade etmek ile bunu başkalarının değer vereceği ve takdir edeceği şekilde yapmak arasındaki farkın bir araştırmasıdır.

 

Beklenen sonuçlar

Daha fazla dinleyerek daha güçlü ilişkiler kurmak.

Harekete geçmek için ekip için de netliğin artması.

Yeniden İfade Yoluyla İletişim İhtiyaçlarını Karşılamak

 

Ekip iş birliği, ekip üyelerinin başarılı bir şekilde iletişim kurma yetenekleriyle doğru orantılı olarak yaşar veya ölür. Ve ekip üyelerinin aralarındaki netliğin kaybolduğu, işlerin anlatılmadığı veya anda düşüncenin ayrıntılarda kaybolduğu birçok potansiyel gizli tuzak vardır. Bu eğitim, yeniden ifade tekniklerinin bu sorunların üstesinden gelmeye nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor, bir video simülasyonu ile pratik yapma imkânı sunuyor ve günlük işlerimizin bir parçası olarak yeniden ifade etme konusunda bize rehberlik ediyor.

 

Beklenen sonuçlar

Daha güçlü iş ilişkiler.

İyileşmiş ekip üretkenliği ve iş birliği.

Topluluklara Konuşmak

 

Topluluk önünde konuşmanın zorluklarından en büyüğü, nasıl hazırlık yapacağını bile bilmeden önce, bu durumla karşı karşıya kalmaktır. Bu eğitim, neyin önemli olduğu ve amacına uygun bir konuşmayı planlamanın en iyi yöntemleri hakkında bir çerçeve çizebilmen için sana yol gösteriyor. Konuşmanın yapısının dinleyicilerine ve hedeflerine uygun olduğunu bilmenin güvenine sahip olacaksın.

 

Beklenen sonuçlar

Güçlü bir şekilde yapılandırılmış konuşmalar ve bunları gerçekleştirmek için daha fazla güven.

Dinleyicileriniz ile Bağ Kurmak

 

Bu eğitim, bir konuşma yaparken dinleyici ile gerçek bir bağ kurman için gerekli olan zihinsel ve pratik hazırlıklar yapabilmen için sana yol gösteriyor. Bir noktada, en deneyimli konuşmacılar bile yaklaşan bir sunum için endişeyle kapılabilir, ancak durumla karşılaşan herkes için pozitif, kendinden emin ve hazırlıklı olmasına yardımcı olabilecek bir metodoloji var.

 

Beklenen sonuçlar

Çok önemli bir konuşma sırasında sakin olmak.

Güven.

Dinleyiciler ile aradaki bağı kurmak.

Müşteri Hizmetleri Kalitesini Iyileştirmek

 

Hepimiz mükemmel bir müşteri hizmeti sunmak isteriz, peki bunun için ne kadar ileri gitmeliyiz? Bu eğitim, belirli müşteri memnuniyeti oranlarından elde edilebilecek faydaları inceliyor. Ve müşteriler arasındaki algıları gerçekten değiştiren, hizmet türlerine dayalı olarak hedeflenen iyileştirmelerin nasıl yapılacağını gösteriyor.

 

Beklenen sonuçlar

Daha çok harcama yapan mutlu müşteriler.

Artan sadakat, artan bağlılık.

Daha iyi yönde çıkan söylentiler.

Hedef Müşterilerine Özel Hizmet

 

Hepimiz yolumuza çıkan her müşteriyi tamamen memnun etmeyi çok isteriz, ancak gerçek dünyada bazen karşılanamayacak beklentiler vardır. Bu eğitim, müşterilerimizin beklentilerini anlamayı ve doğru müşterileri memnun etmek için odağımızı nasıl daraltabileceğimizi aktarıyor. Ayrıca, bu memnuniyeti onlara ulaştırmak için bir müşteri hizmetleri ekibinin en iyi şekilde nasıl yönetileceğine de bakar.

 

Beklenen sonuçlar

Daha verimli ve daha mutlu hizmet.

Memnun ve mutlu müşteriler.

Kime ve nasıl öncelik verileceğine ilişkin kararlar için bir çerçeve.

Müşterileri Hayran Bırakmak

 

Sadece müşteriyi memnun eden bir hizmet sunmak, sizi rekabetçi bir perakende ortamında hiçbir yere götürmez. Burada, sunulan ne tür bir hizmetin iyi şirketleri gerçekten mükemmel şirketlerden ayırdığını öğreniyoruz: çalışanların sahip olması gereken tutumlar, çabalamaları gereken tutarlılık seviyesi ve bunların değerlendirildiği ölçütler. Ayrıca, sadakat, fiyat hassasiyeti ve mağaza ziyareti başına harcanan miktarlar açısından gerçekten harika hizmet sunmanın faydalarından bazılarını da öğreneceğiz.

 

Beklenen sonuçlar

Müşteriye sunulan hizmet açısından daha tanımlanmış bir misyon.

Bunun getirdiği daha iyi satış ve marka imajı.

Müşteri Memnuniyetsizliğini Yönetmek

 

Birçok işletme müşteri şikayetlerini oldukça yüzeysel bir şekilde ele alır ve bu, müşterilerin hayal kırıklığına uğramasından çok daha fazla şey kaybettirir. Bu, şirketin hizmetini ve imajını iyileştirmek için kaçırılan fırsatlar anlamına gelir. Bu eğitim, çok çeşitli ihtiyaçları olan her çeşit memnun olmayan müşterileri anlamaya yardımcı olur ve sorunlarıyla ustaca ve sorunsuz bir şekilde başa çıkmayı sağlayacak dört adımlı bir yöntem sunuyor.

 

Beklenen sonuçlar

Daha güçlü, daha sorunsuz müşteri hizmetleri.

Daha fazla marka elçisi.

Zorlu şikayetleri ele almak için hazır bir yaklaşım.

Gerilimi Azaltmak

 

İlişkilerimizi tehlikeye atmak istemiyoruz, ayrıca bizi rahatsız eden şeylerin bir köşede kalıp çürümeye terk edilmesine de izin vermek istemiyoruz. Öyleyse, bize sorun yaratan bir kişiyle çatışma yaşamadan en iyi nasıl yüzleşebiliriz? Bu eğitim, her türlü iş ve özel hayatta karşılaşabileceğiniz gerginlikler için bir çözüm ortaya koyuyor. Bu kişinin kendi deneyimini savunması ve aynı zamanda diğer kişiyi ve onun bakış açısını tanımayı ve onunla çalışmayı kapsar. Bu eğitim ayrıca, bu fikirleri düzenli olarak kullanmak için bir plan oluşturmamıza yardımcı oluyor.

 

Beklenen sonuçlar

Gerilim yaratabilecek durumlara yaklaşmanın sakin ve iddialı bir yolu.

Çatışma Sürecini Anlamak

 

İşyerinde yaşanan bir çatışmayla başa çıkmak için, çatışma sürecindeki farklı aşamaları saldırganlık ve düşmanlık seviyelerine göre ayırt edebilmeniz gerekir. Çatışmayı etkili bir şekilde çözmek ve işlerin kızışmasını önlemek için bu farklı aşamaların farklı yaklaşımlara ihtiyacı vardır.

 

Beklenen sonuçlar

Daha iyi çatışma yönetimi.

Durumları erkenden etkisiz hale getirme becerisi.

Kişiler Arası Krizlere Müdahale Etmek

 

Ciddi anlaşmazlıklar iletişimi zorlaştırdığında ve yapılan işin sonuçları kötüye doğru gittiğinde, çıkış yolu yokmuş gibi görünebilir. Bu eğitim, özellikle anlaşmazlığın dışındaysan ve ilgili tarafların ilerlemesine yardım etmen gerekiyorsa bu kadar hassas bir durumla nasıl başa çıkabileceğinize odaklanıyor.

 

Beklenen sonuçlar

Başkalarının iletişimi iyileştirmesine ve çıkmazdan kurtulmasına yardımcı olmaya hazır olmak.

Çatışmadaki Rolünün Farkında Olmak

 

Çatışma ortaya çıktığında, sık görülen tepki diğer kişiyi suçlamak ve onun tutumunu eleştirmektir. Ancak biraz daha yakından bakarsak, çoğu zaman bu durumdan kısmen kendimizin sorumlu olduğumuzu fark ederiz. Çatışmanın ateşini körükleyen rollere bilinçsizce bürünmüş olabiliriz. Bu rollerden kaçmanın anahtarı açık görüşlülüktür. Bu eğitim, olaydaki psikolojik mekanizmaları görüp, yaşanan drama ve oyunlardan kurtulmana yardımcı olacaktır.

 

Beklenen sonuçlar

İyileştirilmiş çatışma yönetimi.

Duygusal Zekayı Anlamak

 

Duygusal zekâ (DZ), kişisel ve profesyonel yaşamlarda başarı için önemli bir beceri olarak bilinmektedir. Peki duygusal zekâ tam olarak nedir ve ne yapmamıza izin verir? Duygusal olmakla kendi duygularımızı ve başkalarının duygularını anlamak arasındaki fark nedir? Ne yapmamıza izin verdiğini düşündüğümüzde, duygusal zekâ ile geleneksel zeka tezat oluşturuyor? Bu eğitimde tüm bu sorulara cevap bulacağız ve kendi duygularımızı daha iyi tanımlayabilmek için alıştırma yapacağız.

 

Beklenen sonuçlar

Duygusal zekanın ne olduğuna ve ne işe yaradığına dair güçlü bir anlayış ve kişinin duygularını sıfırlama gücü.

Duygularınızla Başa Çıkmak

 

Kendi duygularınla başa çıkma konusunda ustalaştığında, artık onların kölesi olmazsın. Bu artık onları hissetmediğin anlamına gelmez, aslında tam tersi hissedersin. Bu, hissettiklerinin sorumluluğunu üstlenip onu üretken şekillerde kullanabileceğin anlamına gelir. Doğru duruma gelene kadar kararları ertele, duygularla gelen fiziksel hisleri yönet ve tüm seçeneklerini mantıklı bir şekilde gerçekten değerlendir.

 

Beklenen sonuçlar

Daha fazla güven, iddialı olmak ve refah; daha akıllıca karar verme.

Başkalarının Duygularıyla Başa Çıkmak

 

Bir başkası kızdığında, üzüldüğünde veya rahatsız olduğunda ne yaparsın? Nasıl hissettiklerini gerçekten anladığından emin misin? Bu eğitim, duygusal zekanın önemli ve bazen de tedirgin edici bir özelliğini ortaya çıkarmaktadır: başka birinin duygularıyla baş etmek. Ne hissettiklerini anlamak için belirgin ve daha incelikli yolların özünü kavra ve diğer kişi kızgın olsa bile, yanıt vermenin en iyi yöntemlerini öğren. Sınırlarını ve sorumluluklarını açık tutarken başkalarıyla geçinme becerini geliştir.

 

Beklenen sonuçlar

Net sınırları korurken daha güçlü empati ve ilişkiler.

Başkalarıyla çalışma konusunda yüksek bir beceri.

Pozitif Bir Görünüm Sergilemek

 

Hayat hem harika şeylerle hem de olumsuzluklarla doludur. Ancak daha çok olumsuz duygu başa geldiğinde, daha da kötü bir bakış açısı yaratan kısır bir olumsuz düşünme sarmalını besleyebilirler. Bu eğitim, bu durumdan nasıl kaçınabileceğimize ve genel olarak olumlu bir yaklaşıma sahip olabileceğimize odaklanır ve hayattaki zor duyguları inkâr etmeden bu da yararlı olabilir. Bu yaklaşımı nasıl iyileştireceğimizi, kafamızın içindeki sesi nasıl izleyeceğimizi ve başkalarının eleştirilerini yapıcı bir şekilde nasıl ele alacağımızı göreceğiz.

 

Beklenen sonuçlar

Olumsuz duygulardan, düşüncelerden ve dış eleştirilerden kısır bir döngü oluşmasına izin vermeden en iyi şekilde yararlanma kapasitesi.

Empati Kurmak

 

Empati, iletişimin temel bir bileşenidir. İş arkadaşları önemli ya da önemsiz şeyler hakkında iletişim kurmaya ihtiyaç duyduğunda, empatiden yoksunlarsa, hayal kırıklığı yaşanabilir ve yanlış anlaşılabilirler.

Bu eğitim, empati seviyenizi değerlendirmenize ve farklı durumlarda empati kullanma pratiği yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

Beklenen sonuçlar

Akranlarla daha iyi iş birliği.

İletişim ile artan ekip performansı.

Empati Kurarak Etkili Mesajlar Vermek

 

İletişimi geliştirme çabaları genellikle iletişimin gerçek temeli yerine ışıltılı sunuma odaklanır: başka biriyle bağlantı kurmak. Başkalarıyla çalışırken, mesajlarını daha etkili bir şekilde verebilmek için empatinin gücünden yararlanabilirsin. Empati temelli stratejiler, mesajının gerçekten amaçlandığı gibi alınıp alınmadığını kontrol etmek ve mesajları hem senin hem de diğer kişinin ihtiyaçlarına karşılık gelecek şekilde tasarlamak için kullanılabilir.

 

Beklenen sonuçlar

Diğerleriyle daha güçlü bağlantılar ve daha etkili mesajlaşma.

Duyguları ve İhtiyaçları Anlayarak Verimliliği Artırmak

 

Duyguları ve bunların altında yatan ihtiyaçları anlamak, üretkenliği büyük ölçüde artırabilir. Ancak, duygularını ortaya çıktıkça tanımlayabilmen, onlara neden olan temel ihtiyaçların farkına varabilmen ve bu ihtiyaçları karşılamana yardımcı olabilecek başkalarından taleplerde bulunabilmen gerekir. Bu eğitim, bu süreç boyunca sana rehberlik edecek.

 

Beklenen sonuçlar

Geliştirilmiş ekip çalışması, öz farkındalık ve üretkenlik.

Empati Yoluyla Hayal Kırıklığını Aşmak

 

En son ne zaman kızgın hissettin- ya da bu duyguya benzer olarak, tedirgin, hüsrana uğramış, sabırsız, heyecanlı ya da sadece sinirlenmiş gibi hissettin? Bu duygularla istediğimizden daha sık başa çıkmalıyız. Birçoğu bunu, bağlamak yerine bölerek yapar. Bu eğitim, empatinin ihtiyaçlarımızı ifade etmemize ve hayal kırıklığıyla verimli bir şekilde başa çıkmamıza nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Beklenen sonuçlar:

İş arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kurmak.

Kendinizi Net İfade Etmek

Bir tartışma esnasında izlenebilecek birçok yol vardır, ancak her birinin kendi tuzakları vardır. Bu eğitim, bu çeşitli yaklaşımların ne olduğunu ve her biri için nelere dikkat etmemiz gerektiğini bize gösteriyor, böylece argümanlarımız daha etkili olur ve başkalarıyla ilişkilerimize zarar verme riskini azaltmış oluruz. 

Beklenen sonuçlar:
Olası argüman stilleri hakkında netlik.Başkalarını ikna etme becerisi.

İtibarınızı Doğru Yönetmek

 

İşyerindeki itibar, yıllık performans değerlendirmesinden çok daha esaslıdır. Aynı zamanda günlük davranışımıza, iş arkadaşlarımızla nasıl iletişim kurduğumuza ve şirket dışındakilerle etkileşimlerimize de bağlıdır. Bu eğitim, itibarımızı artıran bağlantıları nasıl kuracağımızı ve geliştireceğimizi gösteriyor.

Beklenen sonuçlar:

Daha fazla görünürlük ve etki.

İş ile alakalı daha ilginç görevler.

Müzakere Esnasında İyi İlişki Kurmak

Karşılıklı kazanım yaklaşımında karşılıklı yarar sağlayan çözümler için işbirlikçi bir arayış esas alınır ve bunun için iki taraf arasında iyi bir ilişki olması gerekir. Kartlarınızı açık oynadığınızı düşünüyorsanız, ancak karşı taraf bu işte bir hile olduğundan şüpheleniyorsa, müzakereniz tatmin edici bir sonuca götürmeyecektir. Kendinizi baskı altında hissederseniz veya karşı tarafın düzenbaz olduğunu düşünürseniz, savunmaya geçersiniz ve tartışma bir çıkmaza dönüşür.
Beklenen sonuçlar:
Müzakerede daha güçlü bir ilişki.Daha kazançlı müzakereler.

Ortak Kazanç Yaklaşımını Kullanmak

 

Uzlaşması imkânsız görünen çıkarlar nasıl çözüme ulaşır? Karşılıklı kazanç yaklaşımı, her iki tarafın ortak çıkarlarına dayalı bir müzakere stratejisidir. Her iki tarafın da paylaştığı çıkarları tanımlamak için, başlangıçta uyumsuz görünen iki tarafın da hedeflerini yeniden ifade etmesinden oluşur. Müzakere daha sonra çelişen konumların ötesine geçebilir ve yaratıcı çözümler için ortak bir arayış haline gelebilir.

Beklenen sonuçlar:

Daha kazançlı müzakereler.

Müzakerede yaratıcı çözümler.

Müzakereler İçin Hazırlanmak

Müzakerelerinizde başarılı olmak için onlara hazırlanmanız gerekir. Bu, hedeflerinizi ayrıntılı olarak analiz etmeyi ve diğer tarafın hedeflerini ve bunlara nasıl ulaşabileceğinizi tahmin etmeyi kapsar. Ve bu, son çare olarak başvuracağınız seçenek de dahil olmak üzere tüm olası seçeneklere bakmak anlamına gelir. Bu eğitim sizi 10 aşamalı hazırlıktan geçirir ve karşılıklı yarar sağlayan görüşmeler yapmanıza yardımcı olur.

Beklenen sonuçlar:
Daha güçlü müzakere becerileri.Daha fazla güven.İyi sonuçlar ve ilişkiler için sistematik bir kalite yaklaşımı.

Müzakere Etme Tarzınızı Keşfetmek

 

Normalde nasıl müzakere edersiniz? Fikir birliğine varmayı mı hedeflersiniz? Yoksa kendinizden çok şey mi feda edersiniz? Çok az mı? Ya da faydalı ilişkileri bozma riski olsa bile asla pes etmiyor musunuz? Bu eğitim, dört ana müzakere tarzını gösterir, kendi tarzınızı belirlemenize yardımcı olur ve uygun iyileştirmeler ile size yol gösterir.

Beklenen sonuçlar:

Müzakereler ve daha iyi ilişkiler için daha güçlü sonuçlar.

Kültürler Arasında Uzaktan Bağ Kurmak

İş, uzaktan ve uluslararası iletişimi kapsar; kültürel değerler ve davranışlar araya girdiğinde bazen mesajları anlamak zordur. Kültürel bilgisizlik yanlış anlaşılmalara ve iletişim aksamalarına yol açabilir. Bu eğitim, mesajlarınızı dengelemenize ve uyarlamanıza yardımcı olacak stratejiler sunar. Kendi iletişim tercihleriniz hakkında bir fikir edinin ve çok kültürlü ortamda iletişim için yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında bilgi sahibi olun.

Beklenen sonuçlar:
Kültürel ayrımlar arasında daha net mesajlaşma.Diğer stillere uyum sağlamada daha fazla esneklik.Uzaktan daha güçlü ilişkiler.

Her İki Tarafın Faydası için Müzakere Etmek

 

Bazı müzakerelerde her iki taraf da kazanmak için aşırı uçlardan başlamaları, tavizler vermeleri, gerçek motivasyonlarını gizlemeleri, baskı kurmaları ve diğerinin boyun eğmesini beklemeleri gerektiğine inanıyor. Bu eğitim ise müzakere tekniğinin sınırlarını ve alternatifleri açıklıyor: yeni seçenekler yaratan ve ilişkileri sürdüren tatmin edici bir sonuç sağlayabilen kazan- kazan yaklaşımını işliyor.

Beklenen sonuçlar:

Gelişmiş müzakere becerileri

Yıkıcı olmadan daha verimli sonuçlar alabilmek